Bizimle Her Dilde Konuşun!

0 242 244 56 59

info@yesdilkursu.com

Programlarımız - Yes Genel - İngilizce

İngilizce eğitimine SERVET ÖDEMEYİN.
İngilizce eğitimine SERVET ÖDEMEYİN.

Aylık 350 TL taksitle yoğun İngilizce – Almanca – Rusça dil eğitimleri!

TL350

Ayda Sadece

  • İngilizce iletişime geçmek, hiç bu kadar kolay olmamıştı!

YES! Yabancı Dil Kursu’nda, evrensel dil olan İngilizce, dünyaca kabul görmüş eğitim metodlarıyla yediden yetmişe herkese öğretilmektedir. Kursiyerler, 4 dil becerisini de (dinleme, konuşma, okuma, yazma) geliştirme ve etkin kullanma şansına sahip olurlar. Bu gelişim süreci, uluslar arası dil eğitimi veren CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS’e ait eğitim setleriyle desteklenmektedir.

‘Anlıyorum, ama konuşamıyorum.’ en çok duyulan serzeniştir; bu nedenle YES Yabancı Dil Kursu’nun temel amacı, iletişim kurabiliyor olmanızı sağlamaktadır. Kitap seçimi, öğretmen seçimi ve eğitim sistemi bu sorununuza çözüm olarak belirlenmiştir. Eğitim sistemi; gramerin araç, iletişim kurmanın amaç olduğu ilkesine dayanır, bundan hareketle hedef; dilin gramerini öğrenmeniz değil, dili kullanabilmenizdir. İngilizceniz soru sorabildiğiniz kadardır. Eğitim sürecinde seri soru sorabileceğiniz ve dile hakim olabileceğiniz seviyeye gelmeniz sağlanır. Kursiyerler sınırsız telafi hakkına sahiptirler.

YES İngilizce Eğitmen Kadrosu

YES İngilizce Dil kursu eğitmen kadrosu, İngilizce ile ilgili bölümden mezun ve ELT sertifikasına sahip; dinleme, konuşma, okuma, yazma becerilerini etkin kullanan, çağdaş eğitim – öğretim yöntemlerini bilen ve en etkin şekilde kullanan yerli ve yabancı uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Tüm eğitmenler, Cambridge University Press’in düzenlemiş olduğu ELT eğitim seminerleri ve YES İngilizce Dil kursu bünyesindeki hizmet içi eğitimleri aktif olarak takip edip eğitim – öğretim performanslarını en üst seviyede tutmaktadır.

Seviye Belirleme – CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS PLACEMENT TEST

İngilizce dil eğitimine başlayacak bir öğrencinin seviyesinin doğru bir şekilde belirlenememesi ve bunun sonucunda kendisine uygun olmayan bir seviyeden eğitime başlaması yapılabilecek en büyük hatadır. Bu yüzden YES İngilizce Dil kursu, adayların seviyelerini objektif ve güvenilir kriterlere dayanarak belirlemek için; dünyaca kabul gören, Cambridge University Press Placement Test’i kullanmaktadır. Sınav sonuçları İngilizce Departmanı tarafından değerlendirilir. Böylece kursiyerlerin doğru seviyeden başlamaları sağlanır.

Ders Programları

Ders gün ve saatleri tamamen kursiyerlerin tercihi doğrultusunda, hafta içi ya da hafta sonu, sabah ya da akşam aşağıdaki ders programlarına göre belirlenir. Her ders 45 dakikadan oluşur, kursiyerler haftada üç gün – dokuz saat veya haftada iki gün – sekiz saat eğitim alırlar. Bir seviye toplam 104 ana ders saatinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra kursiyerler; konuşma, kelime, video ve oyun kulüplerine ek bir ücret ödemeden katılabilirler.

YES Yabancı Dil Eğitim Kursu İngilizce Eğitim Seviyeleri

YES İngilizce Dil kursu beş seviyelik bir eğitim programı uygulamaktadır.

A1 – ELEMENTARY

A2 – PRE – INTERMEDIATE

B1 – INTERMEDIATE

B2 – UPPER – INTERMEDIATE

C1 – ADVANCED

Program Seçenekleri

1 – Ekonomik Eğitim Paketi – 2 seviye

Genel İngilizce programları, İngilizceye yeni başlayan veya İngilizcesini geliştirmek isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyer, kendisine uygun zaman dilimine göre; Cambridge University Press Placement Test’in neticesine uygun iki seviye kayıt yaptırır. Eğitim başlangıcında kursiyere Cambridge University Press setlerimiz kullanılmaktadır.   Eğitim setlerimiz ana ders kitabı, alıştırma kitabı, interaktif CD, sözlük, interaktif CD’ye sahip olan iki adet okuma kitabı ve çalışma kitabından oluşmaktadır.

2 –YES for YOU İngilizce Eğitim Programı

YES for You İngilizce eğitim programı, İngilizceye yeni başlayan veya İngilizcesini geliştirmek isteyen; fakat ders gün ve saatleri çalışma sistemine uymayan, zaman kısıtlaması olan veya aksine hızlı bir eğitim programı isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Kursiyerin seviyesi Cambridge University Press Placement Test ile belirlenir ve tamamen kursiyere uygun gün – saatler belirlenir. YES for You İngilizce eğitim programında kursiyer haftada iki gün üçer ders saati eğitim alır. Bir seviye toplam 48 saatten oluşur ve iki ayda tamamlanır. Bu program tamamen kursiyer merkezli geliştirildiği üzere, kursiyer dilerse haftada üç gün üçer saat eğitim alarak bu süreci kısaltabilir. YES for You İngilizce eğitim programında kursiyerler dilerse eğitmen tercihini yabancı eğitmen olarak yapabilirler.

3 – İş İngilizcesi (Business English)

İngilizceyi aynı zamanda iş alanında da etkin kullanmak isteyen kursiyerler için hazırlanmış bir programdır. Kursiyerlerin, iş alanlarında dinleme – anlama, konuşma, okuma, yazma becerilerini etkin kullanmaları veya var olan becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Bu program genellikle 90 saat ve 10 haftadan oluşmaktadır. İş İngilizcesi programına her seviyeden adaylar katılabilirler. Lütfen Business English programı hakkında daha geniş bilgi için, eğitim danışmanlarımıza başvurunuz.

4 – Turizm İngilizcesi

İngilizceyi aynı zamanda iş alanında da etkin kullanmak isteyen turizm sektöründe çalışan kursiyerlere yönelik hazırlanmış bir programdır. Kursiyerlerin, iş alanlarında dinleme – anlama, konuşma, okuma, yazma becerilerini etkin kullanmaları veya var olan becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Bu program genellikle 60 saat ve 10 haftadan oluşmaktadır. Turizm İngilizcesi programına her seviyeden adaylar katılabilirler. Lütfen Turizm İngilizcesi programı hakkında daha geniş bilgi için, eğitim danışmanlarımıza başvurunuz.

YES FREE

• Sınırsız telafi imkanı

• Sınırsız konuşma kulübü

Kursiyerlerin dil becerilerini; sınıf dışı farklı kaynaklar, farklı kursiyerler ve eğitmenler yardımıyla geliştirebilecekleri Conversation Clubs (Konuşma Kulüpleri), Cinema Club (Sinema Kulübü), Video Club (Video Kulübü), Grammar Club (Gramer Kulübü) aktivitelrinden oluşmaktadır. Aktiviteler ders saatleri dışında gerçekleşir. Kursiyerler aktivite programlarını panolara ‘Activity Schedule’ dan takip edebilirler.

YES Conversation Clubs dört farklı aşamadan oluşmaktadır: Elementary, Pre – intermediate, Intermediate, Upper – intermediate. Bu kulüplerde kursiyerler dil düzeylerini kapsayan konulardan oluşan bir program çerçevesinde, konuşma becerilerini geliştiren iletişim odaklı aktivitelere katılmaktadırlar. Bu bağlamda kursiyerin başlangıç seviyesinden itibaren İngilizce konuşmayı benimsemesi ve sürdürmesi amaçlanmaktadır.

YES Cinema Club’ta seçilen güncel filmler eğitmenler yardımıyla izlenir, akabinde izlenen film hakkında konuşma veya yazma çalışmaları yapılır. Bu aktiviteyle kursiyerler özellikle görsel – işitsel becerilerini geliştirir, bunun yanı sıra öğrendikleri dilin kültürünü bir nebze de olsa yaşamış olurlar.

YES Video Club’ta uluslar arası yayınlardan olan Cambridge University Press’e ait video kitapları işlenir. İzlenen videoya ilişkin alıştırmalar, çalışmalar yapılır. Bu aktiviteyle kursiyerler özellikle görsel – işitsel becerilerini geliştirir, bu bağlamda dinleme – anlama ve konuşma becerileri gelişir.