Bizimle Her Dilde Konuşun!

0 242 244 56 59

info@yesdilkursu.com

Programlarımız – Yes Kids

[info_box]Yaz okulu sitemize gitmek içın lütfen tıklayın[/info_box]

[pullquote1]7 – 16 yaş grubuna yabancı dil eğitimi veren ilk dil kursu. [/pullquote1]

YES Kids programı 7 – 16 yaş grubuna hitap etmektedir. YES çocukları, İngilizce konuşur ve eğlenir. YES Dil Kursu, Antalya’da ilköğretim – lise öğrencilerine yabancı dil eğitim veren ilk kurum olmasının onurunu ve avantajını yaşamaktadır. YES Kids’in temel amacı öğrencilere İngilizceyi sevdirmek ve dili edinmelerini sağlamaktır. Sınıf ortamı, kullanılan teknolojik sistemler – akıllı tahta, projeksiyon – , kitap seçimi, görsel – işitsel materyaller, aktiviteler – at binme, golf, sinema, bowling, yat – yuvarlan cips partisi – ve eğitmen seçimi tamamen bu bağlamda oluşturulmuştur. YES Kids eğitim sistemi; öğrencilerin okul programlarına destek olmakla kalmaz, dili edindirir, yani öğrencilerin dört dil becerilerini de – dinleme – anlama, konuşma, okuma, yazma – geliştirmelerini sağlar. Hedef, okul sınavlarında yüksek not almalarından ziyade İngilizceyi kullanabilmeleridir. YES ilköğretim – lise düzeyindeki öğrenciler, belirlenen hedeflere ulaşma yönünde sistemli bir eğitime tabi tutulmaktadırlar. Bunun ölçütü olarak da, öğrenciler uluslar arası yapılan Cambridge sınavlarına girer. Böylece çocuğunuzun uluslar arası seviyesini objektif olarak takip edebilirsiniz.

Aktivitelerdeki güdülen amaç; öğrencilerin hem eğlenmelerini hem de Türkçe konuşmayarak sınıf dışında, günlük hayatlarında da dili kullanmalarını sağlamak ve farkındalıklarını artırmaktır. Aktiviteler eğitmenler eşliğinde gerçekleşir. Aktivitelerde ekstra ücret talep edilmez.

Tüm Antalya semtlerine olan servis imkanı, YES Kids Kış Programlarını ayrıcalıklı kılan en önemli unsurlarından biridir. Öğrenciler hem ders günlerinde hem de aktivite günlerinde güvenilir şekilde evlerinden alınır, evlerine bırakılır.

Cambridge Üniversitesi ESOL Sınavları

Her sene Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde binlerce çocuk British Council ve British Side tarafından düzenlenen Cambridge YLE (Starter, Movers, Flyers) ve Cambridge Key English Test (KET), Preliminary English Test (PET) sınavlarına katılmaktadır. Cambridge Üniversitesi’nin yapmış olduğu sınavlar dünyada geçerliliği olan sınavlardır. Bu sertifikalardan birini alan öğrenci, dünyanın herhangi bir okulunda İngilizce seviyesini belgeleyebilmektedir.

Sınavların içerikleri resimli, renkli ve eğlencelidir; dolayısıyla öğrenciler soruları yanıtlarken zorluk çekmezler. YLE ve KET-PET sınavlarının amacı, çocuğunuzu, İngilizcesini geliştirmeye teşvik etmektir. Cambridge YLE ve KET-PET sınavları, İngilizce öğretimi alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından İngiltere’de hazırlanır ve değerlendirilir. Bu sınavlar dil öğrenmeye ilişkin dört temel becerilerini – okuma, yazma, dinleme ve konuşma – ölçerek, öğrencilerin dört alandaki becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

Cambridge Young Learner English Tests (YLE)

7 – 12 Yaş grubuna yönelik olarak planlanan YLE sınavlarının genel çerçevesi CEFR A1-A2 düzeylerinde olup üç farklı alt düzeyde hazırlanmıştır. En düşük seviyeden başlayarak sırasıyla şu aşamalardan oluşmaktadır:

  • Starters: İlk anahtar düzeydir ve 7 – 11 yaş arası öğrencilere yönelik tasarlanmıştır. Adayların yaklaşık 100 ders saati eğitim almış olmaları ve 300 civarında İngilizce kelime kullanabilmeleri gerekmektedir.
  • Movers: İkinci anahtar düzeydir ve 8 -12 yaş arası öğrencilere yönelik tasarlanmıştır. Adayların yaklaşık 175 ders saati eğitim almış olmaları ve 600 civarında İngilizce kelime kullanabilmeleri gerekmektedir.
  • Flyers: Üçüncü anahtar düzeydir ve 9 – 12 yaş arası öğrencilere yönelik tasarlanmıştır. Adayların yaklaşık 250 ders saati eğitim almış olmaları ve 750 civarında İngilizce kelime kullanabilmeleri gerekmektedir.

Her üç sınav da dinlediğini anlama, okuduğunu anlama, yazma ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Sınavların yazılı bölümleri, düzeylerine bağlı olarak toplam 60 – 90 dakika sürmektedir. Sözlü bölümler ise – sınava giren öğrenci sayısına ve bekleme süresine bağlı olarak – değişkenlik göstermektedir.
Sınavlara katılan tüm öğrencilere, sınavın her bir bölümünde sergiledikleri başarı gösterilmekte, uluslararası geçerliliği olan birer sertifika verilmektedir.

YES Kids Kış Program Takvimi

YES Kids kış programları, ilköğretim – lise, eğitim – öğretim yıllık takvimine paralel başlar ve sona erer. YES Kids kış programlarında, öğrenciler haftada iki gün üçer ders, toplam altı ders eğitim alırlar. Hafta sonu programı – Cumartesi ve Pazar – öğrenciler ve veliler tarafından en çok tercih edilen programdır. Hafta sonu programında sabah ve öğlen seçenekleri mevcuttur. Bunun yanı sıra hafta içi programları da mevcuttur. Hafta içi programlarında da öğrenciler, hafta sonu programında olduğu gibi haftada iki gün üçer ders, toplam altı ders eğitim alırlar. Öğrenciler veya veliler tercihlerini sabah veya öğleden sonra yapabilirler. Öğrenciler, YES Kids Kış Programında bir seviye tamamlarlar.

YES Kids Yaz Program Takvimi

YES Kids yaz programları, ilköğretim – lise, eğitim – öğretim yıllık takvimi bitiminde başlar ve bir dahaki eğitim – öğretim yılı başlangıcında sona erer.